Piękny uśmiech każdego dnia

implanty

Każdy z nas stara się dbać o zęby każdego dnia. Wiemy jakie to ważne, aby nasz uśmiech był piękny, a uzębienie perłowo białe. Jest to swego rodzaju wizytówka w komunikowaniu się. Pierwsze wrażenie które dajemy odbiorcy opisujące nas. Bo białe zęby to osoba pewna siebie i nie bojąca się wyzwań. Niestety wielu z nas mimo starań o piękny uśmiech ma problemy z uzębieniem. Dzieje się tak przez próchnicę która wbrew pozorom nie wybiera.

Bardzo często dochodzi do tego, że nasze żeby muszą być usuwane. Dobrze zdajemy sobie sprawę jak wygląda nasz uśmiech kiedy brakuje nam jakiego zęba. Nie jest to zbyt dobra wizytówka. Przeważnie odstrasza inne osoby. Od lat jednak stosowane są implanty (więcej informacji znajdziesz na stomatologia-impla.pl/implanty/). Nie jest to tak zwana sztuczna szczęka, tylko chirurgicznie przymocowany metalowy korzeń do naszego dziąsła. Pacjentom daje niesamowity komfort użytkowania ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalne zęby. Pacjenci wybierają tą metodę ponieważ w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy, implant zrasta się z kością na stałe. Daje to bardzo dobre podstawy do odbudowy protetycznej uzębienia. Wszystkie te cechy powodują, że implanty stomatologiczne są górą nad zwykłymi zamiennikami zębów.

Czynnikami które mogą decydować o tym, że pacjenci nie wybiorą tej metody są przede wszystkim cena która wynosi kilka tysięcy złotych oraz to, że jest to droga chirurgiczna, nie każdy z powodu schorzeń może sobie na to pozwolić. Równiez kobiety w ciąży ponieważ podczas pierwszych badań robiona jest jamie ustnej tomografia komputerowa oceniająca stan i ułożenie kości pozwalająca na ocenienie zniszczeń i podjęcia kroków w kierunku „instalacji” implantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *