Leczenie pod mikroskopem nową metodą endodoncji

leczenie kanałowe pod mikroskopem

Stomatologia rozwija się bardzo prężnie i zawiera w sobie wiele działów – jednym z nich jest endodoncja. Zajmuje się ona – najkrócej mówiąc – leczeniem chorób miazgi zębowej. W miazdze znajdują się naczynia krwionośne i nerwy, odpowiadające za utrzymanie zęba przy życiu.

W przypadku ubytków próchniczych, gdy stan zapalny obejmie miazgę, mamy do czynienia z bardzo silnym bólem. W gabinecie dentystycznym dowiemy się wówczas, że czeka nas leczenie kanałowe. Endodoncja (czyli właśnie leczenie kanałowe) to nic innego jak usunięcie zmienionej miazgi zęba, zdezynfekowanie komory i kanałów zębowych oraz wypełnienie ich odpowiednim materiałem. Używane są do tego specjalne, bardzo cienkie narzędzia endodontyczne. Ze względu na znaczną bolesność, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, czasami nawet pod narkozą.

Coraz częściej wykorzystywane jest leczenie pod mikroskopem. Dzięki mikroskopowi lekarz ma dokładny wgląd do wnętrza komory i kanałów zęba, co umożliwia bardziej precyzyjne działanie, dokładniejsze oczyszczenie i odkażenie. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia niekiedy groźnych powikłań. To rozwiązanie pozwala również uratować zęby o skomplikowanej budowie, które przy normalnym leczeniu musiałyby zostać usunięte. Dokładniej leczenie kanałowe pod mikroskopem zostało opisane na stronie impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem. Polecam zajrzeć!

Podczas zabiegu zdarzyć się mogą wypadki losowe – choćby przebicie ściany zęba. Takie sytuacje mogą być skutecznie rozwiązane bez szkody dla pacjenta dzięki wykorzystaniu mikroskopu. Warto więc przezwyciężyć strach i udać się do stomatologa – leczenie kanałowe w dzisiejszych czasach może być naprawdę dokładne i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *