Tag Archives: stomatologia

Piękny uśmiech każdego dnia

implanty

Każdy z nas stara się dbać o zęby każdego dnia. Wiemy jakie to ważne, aby nasz uśmiech był piękny, a uzębienie perłowo białe. Jest to swego rodzaju wizytówka w komunikowaniu się. Pierwsze wrażenie które dajemy odbiorcy opisujące nas. Bo białe zęby to osoba pewna siebie i nie bojąca się wyzwań. Niestety wielu z nas mimo starań o piękny uśmiech ma problemy z uzębieniem. Dzieje się tak przez próchnicę która wbrew pozorom nie wybiera.

Chirurgia stomatologiczna a implanty zębowe

chirurgia stomatologiczna

Zapotrzebowanie na chirurgię stomatologiczną jest w dzisiejszych czasach naprawdę spore. Obecnie trudno jest właściwie zadbać o własne zęby i czasami może przydarzyć się taka sytuacja, że w młodym wieku nasze uzębienie nie będzie prezentowało się atrakcyjnie. Większe problemy mają jednak z reguły starsze osoby, które nie potrafiły zadbać o zęby i te im po prostu wypadły. Właśnie wtedy przydatna może okazać się profesjonalna chirurgia stomatologiczna, która wykonywana jest w wielu gabinetach na terenie naszego kraju.

Leczenie pod mikroskopem nową metodą endodoncji

leczenie kanałowe pod mikroskopem

Stomatologia rozwija się bardzo prężnie i zawiera w sobie wiele działów – jednym z nich jest endodoncja. Zajmuje się ona – najkrócej mówiąc – leczeniem chorób miazgi zębowej. W miazdze znajdują się naczynia krwionośne i nerwy, odpowiadające za utrzymanie zęba przy życiu.